19 травня 2022 року співробітники обласного науково-методичного центру інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР провели вебінар «Цифрова та інформаційна безпека учасників освітнього процесу під час воєнного стану». На вебінарі розглянуті питання основ кібербезпеки та безпеки у соціальних мережах для педагогів та здобувачів освіти. До заходу долучились 250 учасників з різних регіонів України.
Учасники вебінару ознайомились із основними правилами, які допоможуть захиститися від атак у кіберпросторі, отримали корисні поради щодо безпечної поведінки у цифровому середовищі та рекомендації щодо використання соціальних мереж у воєнний час.

Логотип

19 травня 2022 р. о 14-00 відбудеться вебінар «Цифрова та інформаційна безпека учасників освітнього процесу під час воєнного стану». Проводять вебінар співробітники обласного науково-методичного центру інформатизації освіти.

На вебінарі будуть розглянуті питання кібербезпеки та безпеки у соціальних мережах. До участі в заході запрошуються педагогічні працівники, зацікавлені особи. Реєстрація учасників до 17 травня 2022 року. 18 травня усі зареєстровані отримають на власну пошту покликання для приєднання до веб-конференції.

Контактні особи:

  • Здоровець Олексій Федорович, завідувач обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, onmcio.zoippo@gmail.com, (066)28-93-303;
  • Коваленко Тетяна Михайлівна, методист обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, onmcio.zoippo@gmail.com, (067)49-28-028;
  • Северина Любов Миколаївна, методист обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, onmcio.zoippo@gmail.com, (095)59-84-969.

Детальніше

Львів'ян просять долучитися до опитування, за яке можна отримати нагороди

Про результати опитування щодо використання цифрових засобів навчання педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти Запорізької області.

З метою вивчення стану використання цифрових технологій та інструментів в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти Запорізької області було проведено опитування серед педагогічних працівників. Опитування проводилось відповідно плану роботи Комунального закладу “Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради. Опитування пройшли бажаючі керівники та педагогічні працівники в Запорізькій області. У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, нажаль, загальна кількість респондентів склала лише 1481 осіб.

Ознайомитись з результатами опитування

Шановні колеги!

Пропонуємо всім учасникам курсів підвищення кваліфікації у період з 07.02 по 11.02.2022 долучитися до вікторини “Разом до найкращого Інтернету 2022“, яка присвячена Всесвітньому Дню безпечного Інтернету.

Необхідно виконати декілька інтерактивних завдань з питань безпечної поведінки в Інтернеті. За результатами вікторини Ви набираєте певну кількість балів та маєте можливість отримати цифровий бейдж, який дає Вам додаткові бали на курсах підвищення кваліфікації.

Всім учасникам, які за результатами вікторини отримають цифровий бейдж ЕКСПЕРТ, видаватиметься Сертифікат участі вікторини “Разом до найкращого Інтернету 2022” (2 години)

Детальніше

Контакти:

Методист: Тетяна Михайлівна Коваленко, 0674928028

20 січня 2022 року Обласним науково-методичним центром інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР проведений семінар з практичним аспектом «Створення умов для безпечного використання мережі Інтернет у закладі загальної середньої освіти»

Право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом. Невід’ємною складовою цього процесу є організація заходів у закладі освіти.

Разом з керівниками закладів освіти, їх заступниками та учителями під час семінару  розглянули такі питання:

  • Створення умов для безпечного використання мережі Інтернет
  • Визначення стану безпечності у закладі освіти
  • Рекомендації ДСЯО за результатами проведених інституційних аудитів у закладах загальної середньої освіти України
  • Технічні аспекти забезпечення безпечної мережі Інтернет у закладі освіти

Також, до заходу долучились керівництво Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області та окреслили питання «Критерії створення умов для безпечного використання мережі Інтернет»

Дякуємо всім учасникам за небайдужість до даного питання та бажання створювати умови для цифрової безпеки у закладах освіти!

Світлини https://photos.app.goo.gl/e9QQ68ytQt9GhrSQ8

21 грудня 2021 року відбувся онлайн-захід «Узагальнення результатів запровадження інструменту SELFIE в закладах загальної середньої освіти Запорізької області». Учасниками заходу були 30 координаторів закладів освіти, які брали участь у впровадженні європейського онлайн-інструменту SELFIE в освітніх закладах.

З привітальним словом до учасників зустрічі звернулася координатор проєкту SELFIE в Запорізькій області Чернікова Л.А., проректор з навчально-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР та завідувач Центру інформатизації освіти Здоровець О.Ф.

Северина Л.М., методист Центру інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, презентувала учасникам заходу результати впровадження SELFIE в ЗЗСО Запорізької області (І сесія 2021-2022 рр.) та надала рекомендації щодо розробки стратегічного плану цифровізації закладу освіти, його практичного впровадження в освітньому процесі. 

Координатори з питань запровадження проєкту SELFIE в школах: Шматова Ольга Василівна (Бердянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5), Дацева Альона Володимирівна (Мелітопольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4), Черьомухіна Альона Олександрівна (Запорізька гімназія № 107), Лещенко Юлія Василівна (Запорізька гімназія №28), Фомінська Наталія Вікторівна (Комунальна установа “Григорівський ліцей” Пологівської міської ради) та Горулько Вікторія Іванівна (Комунальна установа “Пологівський ліцей “Основа” Пологівської міської ради) поділилися досвідом і вказали на позитивні та проблемні моменти впровадження інструменту SELFIE у своїх закладах.

Коваленко Т.М., методист Центру інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, підкреслила значимість проєкту SELFIE, як інструменту самооцінювання, для визначення компонентів та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі за інформаційно-цифровим напрямом.

Чернікова Л.А. зазначила важливість запровадження проєкту SELFIE для вирішення основних викликів цифровізації освіти та застосування отриманих результатів для визначення освітньої політики розвитку закладу.

Фотозвіт: https://photos.app.goo.gl/c2LHP5b6c6tFZs879

У січні 2022 року за підтримки Національного університету «Запорізька політехніка» та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розпочинає роботу обласна онлайн школа програмування “Юний програміст-2022” для учнів закладів загальної середньої освіти Запорізької області з вивчення програмування на мові С/С++.

Викладач — Кревсун Юрій Миколайович, вчитель інформатики гімназії №28 м. Запоріжжя, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, викладач кафедри Інформаційних технологій електронних засобів Національного університету “Запорізька політехніка”.

Реєстрація бажаючих відбувається до 15 січня 2022 року на сайті Юний програміст http://yun.net.ua/

Детальніше

22-24 листопада 2021 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся дистанційний тренінг «Практичні аспекти використання цифрового обладнання для впровадження STEM освіти». Учасниками тренінгу були 38 педагогічних працівників КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради.

Тренери заходу: Швець Ю.О., завідувач кафедри інформатичної та технологічної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Здоровець О.Ф. і Северина Л.М., співробітники Центру інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Тематика тренінгу охоплювала три модулі: організація STEM-лабораторії та використання цифрових вимірювальних комплексів; основи алгоритмізації та робототехніки; технології 3D-моделювання.

У рамках першого модулю учасників заходу ознайомили з поширеними цифровими навчальними лабораторіями, їх складом та принципом роботи, особливостями та перевагами використання в освітньому процесі, з виконанням лабораторних робіт з природничих дисциплін на базі цифрового вимірювального комплексу “Vernier”.

У рамках другого модулю освітяни ознайомилися з технічними особливостями та принципами програмування робота “Makeblock Codey Rocky”, гри “Scottie Go!” та набору програмованих електронних блоків “Makeblock Neuron Inventor Kit”.

У рамках третього модулю учасники тренінгу вивчали основи 3D-моделювання з використанням “Polaroid ROOT Play 3D Pen”, технології 3D-друку та загальні принципи роботи 3D-принтера, моделювання об’єктів у середовищі TinkerCAD.

Світлини: https://bit.ly/3p5Lusd

Моніторинг освітніх потреб педагогів Запорізької області!

Шановні колеги, Запорізький ОІППО готує оновлення з 2022 року змісту освітніх програм підвищення кваліфікації та порядку організації освітнього процесу.Просимо об’єктивно відповісти на питання анкети для врахування ваших думок в подальшій роботі Інституту.


Цінуємо співпрацю з вами, ми працюємо для вас!
Посилання на анкету: https://forms.gle/VYzvMu47xPJPHPmn7